top of page

Нова сторінка українського футболу в Канаді

Олександр Яблонський для Нового Шляху, Торонто.

Незабаром Торонто прийме футбольне свято, котре носить назву “Кубок Великих Озер” і цього року святкує своє 20-річчя. Турнір щороку проводиться в одному з американських чи канадійських міст, розташованих на узбережжі Великих Озер. Цей турнір є об’єднувальним заходом між українськими діаспорами двох держав. Крім того, українці показують іншим етнічним групам, як можна мирно співіснувати у цих іммігрантських країнах, пропагують здоровий спосіб життя, ідеї олімпійського руху і розвивають одну з гуманітарних сфер діяльності спільноти.

Футбольні матчі Кубку Великих Озер відбудуться 28 та 29 травня на футбольних полях Fleetwood Park та Garnetwood Park. Ці зони відпочинку знаходяться практично на кордоні Торонто і Місісаґи, а саме – це на перетині вулиць Mill road and Burnhamthorpe road.

Змагання проходитимуть у двох вікових категоріях: молодіжні склади та ветерани (спортсмени старші 35 років). Цього року грають такі молодіжні команди: “Atomic Selects” (Торонто), “Діаспора” (Торонто), “Україна” (Баффало), “Говерла” (Детройт), “Ukraine United” (Торонто), “KSH United” (Торонто), “Connection” (Чикаго), “Гуцули” (Торонто). У ветеранських змаганнях грають: “Січ-Діаспора” (Торонто), “Connection-Ukraine” (Чикаго), “KSH United” (Торонто), “Говерла” (Детройт).

Обслуговувати турнір залучені одні з найкращих місцевих арбітрів регіонального і провінційного рівня. Ігор Бокій, як суддя Національної категорії України, теж прислужиться добрій справі зі свистком на полі.

На урочисту церемонію відкриття змагань, самі футбольні матчі та нагородження запрошені Надзвичайний і Повноважний посол України в Канаді п. Андрій Шевченко, Т.в.о. Генерального Консула України в Торонто пані Людмила Давидович, Президент Конґресу Українців Канади Павло Грод, Президент Торонтонського відділу Конґресу Українців Канади Тарас Багрій, а також депутати Федерального і Провінційного парламентів Борис Вжесневський та Іван Бейкер.

Хочу зауважити, що змагання взагалі не мають спонсорів, тому що спонсор в першу чергу хоче бачити зиск з того, у що він вкладає гроші. Проведення змагань стало можливим завдяки допомозі меценатів і добродійників. Голова Організаційного комітету змагань Ігор Бокій з великою повагою перелічує компанії і бізнесменів, що допомагають проведенню турніру: “Toronto Appliance Service” (власник п. Крис Чупіль), “Sokil Trucking” (власник п. Андрій Ярошенко), “Atomic Selects” (власник п. Ігор Прокіпчук), “S & A Granma’s Food inc.” (власник п. Андрій Тесленко) та “Comfort mobile medical supplies” (власник п. Володимир Коваль).

В перший день змагань по завершенню футбольних баталій буде проведено загальний перегляд фіналу Ліги чемпіонів Європи в одному зі спортивних барів неподалік. В цей же час відбудеться званий обід для всіх учасників змагань, гостей і добровольців. А ввечері всі зможуть отримати задоволення під час української забави за участю гурту “Золота Ліра” (художній керівник і соліст Тарас Пуняк).

Організатори з великим задоволенням запрошують поціновувачів спорту номер один у світі стати палкими уболівальниками впродовж цих останніх вихідних травня і віддати своє серце і шану будь-якій американській чи канадській діаспорній команді.

Тим більше, що вхід буде вільний, всіх чекатимуть страви української кухні. Лише слід сподіватися на добру погоду. А щодо сувенірів – кожний учасник змагань отримає пам’ятну футболку. Якщо хтось і собі схоче придбати такий подарунок, це дасть організаторам можливість поповнити бюджет змагань.

* * *

Багато українських команд грають у численних аматорських лігах, про ці команди наступним разом. А зараз повідомляємо, що у професійний лізі CSL (Canadian Soccer League) будуть грати дві українські команди: “Toronto Atomic FC” та “FC Ukraine United”. Суперниками українців будуть: Scarborough SC, Hamilton City, Serbian White Eagles, Milton SC, Brantford Galaxy SC, York Region Shooters.

Перші домашні ігри: “FC Ukraine United” проти “Scarborough SC” 5 червня у неділю о 8:30 PM на полі Saint Joan of Arc Catholic High School (1 St Joan of Arc Ave Maple), “Toronto Atomic FC” проти Milton “SC” 11 червня на Centennial Stadium.

А “українське дербі” відбудеться 19 червня у неділю о 8:30 PM на полі Saint Joan of Arc Catholic High School (1 St. Joan of Arc Ave Maple).

bottom of page